تریلی حمل خودرو و روش حمل خودرو در 3 # قاره

کامیون خودروبر - تریلی حمل خودرو

کامیون خودروبر - تریلی حمل خودرو - ثامن بار


تریلی حمل خودرو، حتما در شهرها و جاده های کشورمان تریلر خودرو را دیده اید. تریلی که یک خودروی صفر کیلومتر را از کارخانه به نمایندگی منتقل می کند؛ اما جالب اینجاست که این تریلرها انواع مختلفی دارند و در اشکال و مدل های مختلف در کشورهای مختلف دنیا ساخته می شوند؛ بنابراین در ادامه این مقاله به شما خواهیم پرداخت. پوشش انواع تریلر حمل و نقل خودرو در بسیاری از کشورهای جهان و البته خودروبر ایران.

فهرست مطالب

اطلاعات و توضیحاتی در باره ی فول تریلر CENTERAXLE

انواع مختلف از تریلر و تریلی های خودرو بر

حمل خودرو و اتوموبیل ها در اروپا و امریکا

حمل خودرو در ایران همراه با تریلی خودرو

حمل خودرو در چند کشور مختلف قاره ی اسیا

حمل خودرو در استرالیا همراه با تریلی حمل خودرو

گزیده مطالب مهم آورده شده در مقاله نوشته شده

سوالات متداول در مورد مقاله ی تریلی خودرو

گالری تصاویر

خودرو بر 1 – انواع مختلف تریلر ها در ثامن بار

خودرو بر 2 – بهترین و ایمن ترین خودرو بری

خودرو بر 3 – حمل انواع خودرو های شما

اطلاعات و توضیحاتی در باره ی فول تریلر CENTERAXLE

23 متر و با ظرفیت بار شگفت انگیز! ظرفیت بارگیری آن 170 درصد نسبت به یک تریلر کامل 19 متری افزایش یافته است.

تریلر کامل براکت پایین: فاصله کوپلینگ سنتی 60 سانتی متر کاهش می یابد و فضای بستر بار را افزایش می­دهد. ظرفیت تریلی حمل خودرو بارگذاری آن بیشتر از کامیون های سنگین و متوسط ​​است. با کاهش فاصله کوپلینگ بمیزان 60 سانتیمتر، تریلرهای براکت پایینی ما به طور قابل توجهی فضای بارگیری را افزایش می­دهند. برخلاف مدل‌های معمولی، تراکتورهای فول ما به‌طور جداگانه ظرفیت یک کامیون سنگین با اندازه کامل را فراهم می‌کنند. بنابراین هنگام کار با تراکتور به تنهایی، ظرفیت بارگیری از دست نمی‌رود. ترکیب این کامیون مستقیم با یک تریلر که قادر به حمل کامیون های متوسط ​​​​است. انعطاف پذیری را برای تغییر بارهای بار فراهم می کند. عملکرد عالی فقط ارائه فروش نیست.

با از بین بردن دالی و ادغام میله کششی با قاب، اتصال به تنها برآمدگی کامل تراکتور عقب کاهش می­یابد. بنابراین تریلی حمل خودرو قابلیت مانور و سهولت استفاده با نیمه تریلرها قابل مقایسه است. سطح مهارتی که قبلا برای کار با این وسیله نقلیه لازم بود، دیگر مورد نیاز نیست. حتی در هنگام دنده عقب، گرفتن نوبت و پارک کردن. علاوه بر این، با استفاده از سیستم تعلیق بادی، پایداری رانندگی بهبود می‌یابد و تصادفات انتقال باردیگر مشکل اصلی نیست. این تریلر استاندارد جدید با طول کل 23 متر به صورت تطبیقی ​​طراحی و ساخته شده است. تا تغییرات بار و حمل و نقل را در نظر بگیرد. ترکیبی از تریلر کامل محور پایین و بانوج نه کمتر از حداکثر مطلق برای ظرفیت بار و عملکرد عالی.

عنوان تریلی حمل خودرو
نویسنده مائده خورشیدی
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1718 کلمه
مدت زمات مطالعه 17 دقیقه

انواع مختلف از تریلر و تریلی های خودرو بر

تریلر کامل. با ترکیب Hamic با یک تریلر با محور کامل، به طول داخلی 17.9 متر حجم بار 116 ㎥ دست یافتیم. علاوه خودرو بر 1 بر هامیک، پیکربندی‌های بدنه مختلفی از جمله ون‌ها و باربری‌ها نیز موجود است. تریلر کامل براکت پایین: تریلرهای کامل محور مرکزی 23 متری. ما تقریباً 170٪ ظرفیت بار بیشتری نسبت به تریلرهای کامل بزرگتر ارائه می دهند. جلو و عقب تریلر 2 متر کشیده شده است تا ظرفیت بار عالی را فراهم کند. که در مدل های معمولی اغلب دیده نمی شود.

نیمه تریلر: خودروبر این نیم تریلرهای بدنه بلند از مکانیزمی بدون عضو متقاطع مرکزی نیز بهره می برند. البته به دلیل حذف تیر تکیه گاه مرکزی می توان از 100 درصد ظرفیت بار به نحو احسن استفاده کرد.

کفی تکی خودروبر - تریلی حمل خودرو

کفی تکی خودروبر – تریلی حمل خودرو – ثامن بار

خودرو بر 1 – انواع مختلف تریلر ها در ثامن بار

حمل خودرو و اتوموبیل ها در اروپا و امریکا

در اروپا طبق معمول از تریلر برای حمل تریلر خودرو استفاده می شود. البته این تراکتورها اکثراً تراکتورهای سایز متوسط ​​هستند. که به دلیل وزن کم و قدرت نسبتا کم خودرو، ترکیبی 6*2 دارند. اما تریلرهای خودروهای اروپایی بسیار جالب و پیچیده هستند. این تریلرها دارای ساختارهای پیچیده با سطوح متحرک زیاد و جک های زیاد هستند. جالب اینکه می توانند خودروها را در کنار یکدیگر قرار دهند تا ظرفیت حمل را به حداکثر برسانند. حتی خودرو بر روی سقف تریلر قرار می گیرد. بنابراین تریلی حمل خودرو مورد استفاده برای حمل خودرو همگی سقف کوتاه دارند. تریلرهای خودروهای اروپایی بسته به نوع خودرو و نوع تریلر می توانند 10 تا 12 خودرو را حمل کنند. اکثراً تک چرخ سه محوره هستند.

در ایالات متحده، تریلرهای اتومبیل معمولاً با تراکتور دماغه ای حمل می شوند، البته در اینجا تریلرهای سقف کوتاه. تریلرهای خودروهای آمریکایی تقریباً مشابه تریلرهای اروپایی با ساختار پیچیده هستند. البته در اینجا به لطف دماغه تراکتور، خودرو تا حد امکان نزدیک به جلوی کامیون قرار می گیرد. تا ظرفیت حمل آن افزایش یابد. تریلرهای خودرو در آمریکا بسته به نوع خودرو و تریلر ظرفیتی بین 9 تا 12 خودرو دارند. تراکتورهای آنها همگی 6* تریلی حمل خودرو 4 هستند. این تراکتورها برای حمل و نقل خودرو طراحی شده اند و از ابتدا برای این منظور طراحی شده اند. تریلرها عمدتاً دو محور و دو چرخ هستند.

در انگلستان برخلاف سایر کشورهای اروپایی است. تریلرهای سه طبقه ساده و تراکتورهای سنتی سقف بلند عمدتاً برای حمل و نقل اتومبیل استفاده می شوند. این تریلرها می توانند حدود 8 خودرو را حمل کنند و دارای سه محور تک چرخ هستند. همانطور که قبلا ذکر شد تریلرها از نوع معمولی هستند. حتی بلندترین سقف ها را به دلیل نحوه بکسل شدن خودرو دارند تا خودرو روی سقف تریلر قرار نگیرد.

حمل خودرو در ایران همراه با تریلی حمل خودرو

در ایران نیز مانند بسیاری از مناطق همچنان به خودرو بر 2 سنت پایبند هستیم. همچنان از تریلرهای ساده قدیمی برای حمل خودرو استفاده می کنیم! سال‌هاست که ایران از تریلرهای ساده‌ای استفاده می‌کند که می‌توانند ۶ خودرو را حمل کنند. اما چند سالی است که تریلرهای با ظرفیت بزرگ‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند. عمدتا یک تریلر برای 8 ماشین. البته بیشترین­تعداد خودروهایی که من شخصاً در ایران روی تریلرهای خودرو دیده­ام 10 خودرو روی یک تریلر بسیار طولانی است. تراکتورهای مورد استفاده برای حمل تریلر خودرو در ایران هیچ تفاوتی با سایر تراکتورها ندارند. از هر تراکتوری برای این منظور استفاده می شود. تریلی حمل خودرو حتی یک بنز 1924! تریلرها عمدتاً تریلرهای دو محوره یا تک چرخ دو محوره هستند.

کفی خودروبر - تریلی حمل خودرو

کفی خودروبر – تریلی حمل خودرو – ثامن بار

خودرو بر 2 – بهترین و ایمن ترین خودرو بری

حمل خودرو در چند کشور مختلف قاره ی اسیا

چین بزرگترین تولید کننده خودرو در جهان است. به دلیل حجم بالای تولید، این کشور از تریلرهای مخصوص خودرو نیز استفاده می کند. این تریلرها طویل هستند و علاوه­بر آن در عرشه بالایی آنها خودروها به صورت جفت در کنار هم قرار گرفته­اند. که ظرفیت حمل را تا حد زیادی افزایش می دهد. ظرفیت حمل تریلرهای خودروی چینی بین 18 تا 21 گره دریایی است که عددی شگفت انگیز است. حتی از قطارهای جاده ای استرالیا نیز فراتر می رود. این تریلرها سه محوره و مجهز به نیسان خودروبر دو چرخ هستند. البته خودروها به صورت ساده و بدون استفاده از جک و سطوح متحرک روی این تریلرها قرار می گیرند. برای حمل این تریلرها، در اکثر موارد، از یک تراکتور سه محوره چینی ترکیب شده با 6×2 استفاده کنید. که محور پایین آن بسیار نزدیک به محور جلو قرار دارد. با قابلیت فرمان برای کمک به سهولت در پیچ ها.

در ژاپن از تریلرهای نسبتاً پیچیده برای حمل و نقل خودروها استفاده می شود، البته این خودروها ظرفیت کمی دارند. این تریلرها تک محور تک چرخ هستند و می توانند 6 تا 7 خودرو را تریلی حمل خودرو حمل کنند. در بیشتر موارد، تریلر یک نمونه ضعیف از تولیدات خود ژاپن است، مانند هینو، عمدتا از نوع سقف کوتاه. این کامیون ها دارای شاسی بلند هستند و در برخی موارد به طور خاص برای حمل خودرو طراحی شده اند.

در روسیه خودروها با استفاده از تریلرهای بسیار ساده با ظرفیت حمل معادل 6 تا 7 خودرو انجام می شود. این تریلرها بسیار ساده و بدون هیچ گونه عارضه ای هستند و دارای دو محور تک چرخ هستند. برای حمل این تریلرها بیش از یک تراکتور معمولی 4*2 استفاده می شود.

حمل خودرو در استرالیا همراه با تریلی حمل خودرو

در استرالیا به دلیل طولانی بودن و پر پیچ و خم بودن جاده ها، از تریلرهای بسیار طولانی اند. به نام قطارهای جاده ای در خودرو بر 3 زمینه های مختلفی مانند حمل و نقل خودرو استفاده می شود. در بیشتر موارد، قطارهای جاده ای استرالیا دارای سه تریلر مجزا هستند که به یکدیگر متصل هستند. این تریلرها در مجموع دارای 10 محور بوده و تمامی چرخ ها دو برابر شده اند. این تریلرها طولانی هستند و به همین دلیل است که به سختی می توان آنها را پیمایش کرد. کشنده برای قرار دادن خودرو بر روی سقف از نوع سقف کوتاه و ترکیبی 6*4 استفاده خودروبر می شود. قطارهای جاده ای استرالیا می توانند 19 تا 20 واگن را حمل کنند.

حمل خودرو با خودروبر - تریلی حمل خودرو

حمل خودرو با خودروبر – تریلی حمل خودرو – ثامن بار

خودرو بر 3 – حمل انواع خودرو های شما

گزیده مطالب مهم آورده شده در مقاله نوشته شده

برای جابجایی خودروهای بیشتر در خطوط شهری چه چیزی لازم است؟ سخت به نظر می رسد. حمل خودرو به کشوری دیگر با دانستن انتظارات و انتخاب شرکت حمل و نقل مناسب شروع می شود. ماشین بسته یک راه معقول برای رانندگی ماشین است. وقتی ماشین شما یک سرمایه گذاری است، فقط یک ماشین نیست. از روکش خودرو برای محافظت از ماشین خود در برابر زباله های جاده و عناصر استفاده کنید.

سوالات متداول در مورد مقاله ی تریلی حمل خودرو

  1. انواع تریلر های خودرو بر کدام اند؟

تریلر کامل، تریلر کامل براکت پایین، نیمه تریلرو غیره.

  1. در ایالات متحده امریکا خودرو ها را چگونه حمل می کنند؟

تریلرهای اتومبیل معمولاً توسط یک تراکتور جلو کشیده می شوند، اما در اینجا یک تریلر با سقف کم وجود دارد. تریلرهای خودرو به سبک آمریکایی تقریباً مشابه تریلرهای سبک اروپایی با ساختار پیچیده هستند. البته در اینجا خودرو به لطف دماغه تراکتور تا حد امکان به جلوی کامیون نزدیک می شود. تا ظرفیت حمل آن افزایش یابد.

  1. در ایران برای جا به جایی خودرو ها از چه روشی استفاده میکنند؟

از تریلرهای ساده‌ای استفاده می‌کند که تریلی حمل خودرو می‌توانند ۶ خودرو را حمل کنند. اما چند سالی است که تریلرهای با ظرفیت بزرگ‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است
به خودروبر نیاز دارید؟ تماس بگیرید!