تعرفه حمل خودرو با کفی خودروبر8* در شهرستان با کمترین هزینه!

تعرفه حمل خودرو با کفی خودروبر تهران


تعرفه حمل خودرو با کفی خودروبر انتظار می رود معرفی کلی وسایل نقلیه خودکار. که بدون قید و شرط و مشروط اثرات بسیار مثبتی بر جامعه داشته باشد.از بهبود تحرک و ایمنی جاده تا کاهش اثرات منفی زیست محیطی و اقتصادی  داشته باشد. با این حال، موانع و خطرات متعددی پذیرش این فناوری را کند کرده است. که بیشتر مربوط به تعامل انسان و ماشین (HMI) و تبادل کنترل بین وسیله نقلیه و راننده انسانی است. در این مقاله، ما نکات کلیدی طراحی HMI را برای درخواست تحویل خودرو (TOR) توضیح می‌دهیم. تا به راننده اطلاع داده شود. که کنترل را در دست بگیرد. نکات کلیدی بر اساس نتایج تحقیقات کاربر توسعه داده شد .که در آن محیط های لمسی جهت دار(بصری) و شنیداری (بصری) با توجه به جنبه های خودروبر معمول استفاده شده است.

فهرست مطالب

استفاده از رابط کاربری شنیداری  و لمسی براساس یافته ها

مقدمه بر موضوع  تعرفه حمل خودرو با کفی خودرور

نمونه هایی از چنین موقعیت هایی عبارتند از به ترتیب فوریت

کار مرتبط بر روی پارامتر TOR تعرفه حمل خودرو با کفی خودروبر

زمان تصاحب (TOT) – زمان بین TOR  تعرفه حمل خودرو با کفی خودروبر

کارهای مرتبط در رابط کاربری TO تعرفه حمل خودرو با کفی خودروبر

مقایسه حالت های UI مختلف TOR، Petermeijer و همکاران

فهرست تصاویر

تعرفه حمل خودرو با کفی خودرو بر1

حمل خودرو با کفی خودرو بر2

تعرفه حمل خودرو 3

عنوان تعرفه حمل خودرو با کفی خودروبر
دپارتمان اوج شید
نام نویسنده نسیم بهاران
تعداد کلمات 1721
زمان مطالعه 17 دقیقه

 

استفاده از رابط کاربری شنیداری  و لمسی براساس یافته ها

از کیفیت تصاحب  رابط کاربری زمان تسخیر، ارزیابی شدند. صحت تفسیر محرک ها، رانندگی خارج از جاده، اعمال ترمز، شتاب جانبی، حداقل زمان برای برخورد و برخورد. سی و شش شرکت‌کننده در یک مطالعه طراحی ترکیبی که در یک شبیه‌ساز رانندگی انجام شدشرکت کردند.نتایج نشان می‌دهد که استفاده از رابط کاربری شنیداری می‌تواند توجه راننده را سریع‌تر هدایت کند. امداد خودرو شبانه روزی اما استفاده از رابط کاربری لمسی محیط می‌تواند رانندگی خارج از جاده را کاهش دهد .و تصادفات را اندکی کاهش دهد. نتایج نشان داد که رانندگان محرک های  جهت دار را بیشتر از محرک های غیر جهت دار تفسیر می کنند. یافته‌های این مطالعه مربوط به طراحان TOR UI و صنعت خودرو است، که تمایل دارند. مفیدترین رابط‌ها را برای اطمینان از تعاملات انسان و وسیله نقلیه ایمن‌تر و کارآمدتر در طول وظایف TOR ارائه دهند.

مقدمه بر موضوع  تعرفه حمل خودرو با کفی خودروبر

رانندگی با کمک یا خودمختار به تدریج در حال تبدیل شدن به واقعیت است. انتظار می رود وسایل نقلیه خودران تأثیر بسیار مثبتی بر جامعه داشته باشند. مانند کاهش ردپای کربن کلی، افزایش ایمنی رانندگان، دوچرخه سواران و عابران پیاده، افزایش تحرک برای سالمندان است. ومعلولان و کودکان، افزایش امکان اشتراک خودرو و غیره. با این حال، قبل ازاینکه بتوان از یک تجربه رانندگی بدون قید و شرط در هر محیط رانندگی لذت برد.باید یک سری از مراحل میانی، به اصطلاح مراحل رانندگی “خودکار مشروط” اجرا شود.در اوایل سال 2014 انجمن مهندسین خودرو (SAE) سطوح مختلف رانندگی خودران را از 0 تا 5 رتبه بندی کرد.که در آن سطح صفر (L0) نشان دهنده رانندگی خودروبر کاملاً دستی و سطح پنج است.که توسط سیستم های پیشرفته کمک راننده (ADAS) تکمیل شده است.تعرفه حمل خودرو با کفی خودروبر 1را نمایش می دهد.

با توجه به توسعه سریع اتوماسیون رانندگی، همزیستی رانندگی دستی و سطوح مختلف رانندگی خودکار را می توان انتظار داشت. در حال حاضر، انتقال به سطح 3 (همچنین به عنوان “رانندگی مستقل مشروط” شناخته می شود. در حال انجام است. فقط در موقعیت های رانندگی خاص، مانند بزرگراه، رانندگی کاملاً خودمختار را امکان پذیر می کند.راننده می تواند توجه خود را به کارهای فرعی مانند کنترل کولر، برقراری تماس تلفنی یا تماشای فیلم معطوف کند. هنگامی که وسیله نقلیه با یک موقعیت بحرانی روبرو می شود.که سیستم خودکار قادر به حل آن نیست، درخواست تحویل (TOR) را آغاز می کند. سپس راننده مسئول یک واکنش سریع و کارآمد (تسخیر،برای حل وضعیت بحرانی است.

تعرفه حمل خودرو با کفی خودروبر

تعرفه حمل خودرو با کفی خودروبر در خودرو تهران

تعرفه حمل خودرو با کفی خودروبر 1

نمونه هایی از چنین موقعیت هایی عبارتند از به ترتیب فوریت

  • نیاز به تغییر خط یا خروج از بزرگراه برای رسیدن به مقصد مورد نظر.
  • حداقل یک خط به دلیل برخورد ترافیکی یا کار ساختمانی بسته است.
  • موقعیت های غیرمنتظره (مسدود شدن جاده ها، تصادفات، …) در پیش است.

همانطور که ملچر و همکاران اشاره کردند. (ملچر و همکاران، 2015)، دو چالش کلیدی در طراحی یک TOR وجود دارد.

  • تعیین زمان، یعنی اینکه یک TO موفق چقدر زمان می برد.
  • طراحی مفید (موثر، کارآمد، رضایت بخش و همکاران. 2000) رابط کاربری (UI) طراحی یک رابط کاربری مناسب برای راننده TO نه تنها برای شادی و رضایت راننده است. بلکه برای ایمنی رانندگی، اقتصاد، و پذیرش عمومی وسایل نقلیه خودران بسیار مهم است.

کار مرتبط بر روی پارامتر TOR تعرفه حمل خودرو با کفی خودروبر

هنگامی که یک وسیله نقلیه خودمختار مشروط دیگر نمی تواند وظیفه رانندگی پویا را انجام دهد.راننده باید برای مدت محدودی مداخله کند که به آن زمان تحویل درخواست  می گویند. (اریکسون و استانتون، 2017). در مطالعه ما، به عنوان زمان از درخواست تصاحب به دلیل یک رویداد مهم است. (مانند یک وسیله نقلیه سرگردان) تا زمانی که راننده هیچ اقدامی انجام نمی‌دهد، برخورد می‌کند. امداد خودرو شبانه روزی اریکسون و استانتون را که معمولاً در تحقیقات استفاده می شود. حمل خودرو با کفی خودروبر 2 را نمایش می دهد.

مرور کردند (اریکسون و استانتون، 2017). نتایج آنها نشان داد که مختلف به طور قابل توجهی بر زمان واکنش راننده تأثیر نمی گذارد. با این حال، گلد و همکاران نشان دادند که هرچه کوتاه‌تر باشد.پاسخ‌های راننده به طور کلی سریع‌تر است. اما عملکرد آنها به طور کلی کیفیت پایین‌تری داشت (گلد و همکاران، 2013). نتایج یک مطالعه انجام شده توسط  نشان می دهد. که زمان واکنش و عملکرد نیز تحت تأثیر نحوه درگیر شدن راننده در کارهای ثانویه قبل از پذیرش درخواست است. به عنوان مثال، وقتی 6 ثانیه است.هر راننده ای که درگیر وظایف ثانویه شنیداری (چت صوتی) است می تواند TO را انجام دهد. اما حتی اگر به 8 ثانیه افزایش یابد.همه نمی توانند TO را انجام دهند. درگیر یک کار ثانویه بصری (خواندن).

حمل خودرو با کفی خودروبر

حمل خودرو با کفی خودرو بهترین جایگزین

حمل خودرو با کفی خودروبر2

زمان تصاحب (TOT) – زمان بین TOR  تعرفه حمل خودرو با کفی خودروبر

همچنین زمان واکنش که می‌تواند بیشتر به دوره‌های زمانی کوتاه‌تر تقسیم شود . زیب و همکاران یک مدل نظری از TOT پیشنهاد شده است .که شامل یک دوره جمع‌آوری اطلاعات خودروبر  (به عنوان مثال، تغییر جهت نگاه) است.و پردازش شناختی آن است که منجر به آگاهی موقعیتی می‌شود. گفته می شود که این مدل با نظریه اندزلی در مورد آگاهی موقعیتی (Endsley, 1995) مطابقت دارد. که بیان می کند قبل از هر اقدامی باید موقعیت را بشناسید. بنابراین، زمان واکنش تا حد زیادی به زمان لازم برای (دوباره) کسب آگاهی موقعیت بستگی دارد.

پس از اینکه راننده از وضعیت آگاه شد، یک وظیفه شناختی دیگر معرفی می شود .واقعی ثبت شده در مطالعات گذشته معمولاً بین 2 تا 3.5 ثانیه است).و همکاران یک مطالعه کاربرو Zhang et al بررسی ادبیات گسترده ای انجام شد .(ژانگ و همکاران، 2019)، و همه آنها دریافتند که TOT های کوتاه تر با فوریت موقعیتی بالاتر مرتبط هستند. دنگ و همکاران یک مدل شناختی مبتنی بر شبکه کوهورت (QN-ACTR) حتی برای پیش بینی طول TOT ساخته شده است .که می تواند در مراحل توسعه و ارزیابی طراحی TOR UI مورد استفاده قرار گیرد.

کارهای مرتبط در رابط کاربری TO تعرفه حمل خودرو با کفی خودروبر

دومین سوال مهم مطرح شده توسط ملچر و همکاران یک رابط کاربری کافی برای TOR منتشر شده است. توسط وسیله نقلیه طراحی کردند، از جمله:

الگوی رابط کاربری مناسب را تعیین کنید.تعیین اطلاعات مناسب برای انتقال است.با در نظر گرفتن ویژگی های شخصی راننده و وضعیت فعلی است.به طور سنتی، بیشتر رانندگان برای جمع آوری اطلاعات مورد نیاز، به شدت به الگوهای بصری تکیه می کردند. با این حال، رابط کاربری چندوجهی در رانندگی به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است.

که اغلب به عنوان یک علامت هشدار دهنده از رویدادهای مهم رانندگی (به عنوان مثال، ترمز ناگهانی وسیله نقلیه جلویی)است. یا نقص خودرو (Politis et al., 2014) است. بسیاری از مطالعات گزارش کرده‌اند که هشدارهای چندوجهی باعث ایجاد زمان پاسخ سریع‌تر (مانند ترمز) می‌شوند .(هو و همکاران، 2007، هو و اسپنس، 2005، لیو، 2001) .یا دقت بالاتری در اقدامات مورد نظر (فریس و همکاران، 2006، اسکارسون و همکاران) همکاران، 2012). علاوه بر این، چنین رابط‌های هشداردهنده‌ای می‌توانند سریع‌تر به هشدارهای فوری‌تر پاسخ دهند. (Politis و همکاران، 2014) و زمانی که محرک‌ها از جهت رویدادهای مهم می‌آیند.تعرفه حمل خودرر 3 را نمایش می دهد.

مقایسه حالت های UI مختلف TOR، Petermeijer و همکاران

تعرفه حمل خودرو با کفی خودروبر نشان داد. که با استفاده از رابط های شنوایی یا لمسی در مقایسه است. با رابط های بصری، زمان های تسخیر کوتاه تری را می توان به دست آورد. و همکاران، 2017). به نظر می رسد رابط های شنوایی و لمسی به همان اندازه موثر هستند. نظرات ژانگ و همکاران نشان داد  است.که استفاده از یک رابط شنیداری یا لمسی در ترکیب با یک رابط بصری است.کوتاه‌تری را در مقایسه با استفاده از رابط بصری فراهم می‌کند .با این حال، بروجنی و همکاران دریافتند که ترکیبی از رابط کاربری لمسی و شنوایی است. به طور کلی TOT را بهبود نمی بخشد .به جز در سناریوهای TO اضطراری)، اما حجم کاری راننده را کاهش می دهد .(بروجنی و همکاران، 2017). وان و وو استدلال می‌کنند .

تعرفه حمل خودرو

تعرفه حمل خودرو

تعرفه حمل خودرو بهترین تعرفه3

که کانال‌های دیداری و شنیداری راننده در کارهای ثانویه بیش از حد بارگذاری شده و حواس‌شان پرت شده است.و در مطالعه خود یک رابط کاربری لمسی برای TOR در تکیه‌گاه پشتی راننده و ارتعاشات متناوب صندلی پیشنهاد کردند. (وان و وو، 2018). ملچر و همکاران همچنین از یک رابط لمسی (شتاب/ترمز ناگهانی غیرمنتظره) استفاده کردند. و نشان دادند که اگر زمان کافی برای واکنش به راننده داده شود.الگوی رابط کاربری بر TOT تأثیر نمی گذارد. بروجنی و همکاران همچنین نشان داده شد .که رابط محیط (با تغییر نور محیط نشان داده می شود). همچنین می تواند به دستیابی به TOT کوتاهتر کمک کند. (بروجنی و همکاران، 2016). در نهایت، پولیتیس و همکاران. و پیتر مایر و همکاران. نشان داد که رابط‌های چندوجهی در ساخت TOR بهتر عمل می‌کنند. و همکاران، 2015، Petermeijer و همکاران، 2017 و Naujoks و همکاران به نتایج مشابهی رسیدند.

سوالات متداول در مورد رابط های کاربری خودروبر تهران

حالت ui در خودروبر چیست؟

با استفاده از رابط های شنوایی یا لمسی در مقایسه است.

یک رابط کاربری کافی برای TOR چه مزایایی دارد؟

  • الگوی رابط کاربری مناسب را تعیین کنید
  • تعیین اطلاعات مناسب برای انتقال
  • با در نظر گرفتن ویژگی های شخصی راننده و وضعیت فعلی

زمان تصاحب (TOT) – زمان بین TOR  جه زمانی است؟

زمان واکنش تا حد زیادی به زمان لازم برای (دوباره) کسب آگاهی موقعیت بستگی دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است
به خودروبر نیاز دارید؟ تماس بگیرید!