جک خودروبر و 1 فضا مورد نیاز # برای آن!

بالا بر خورو - جک خودروبر

بالا بر خورو - جک خودروبر - ثامن بار


جک خودروبر یا بالابر خودرو با ظرفیت بار بین 2.5 تا 7 تن یکی از بزرگترین آسانسورها محسوب می شود. برای حمل و جابجایی خودروها به صورت عمودی بین طبقات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. کابین آسانسور معمولاً 2.5 تا 3 متر در 4.5 تا 6 متر است. در حالی که این نوع آسانسورها محدودیت ارتفاع ندارند. بهتر است از آسانسورهای هیدرولیک تا ارتفاع سه طبقه و برای ارتفاعات بالاتر از آسانسورهای کششی استفاده شود. برق مورد نیاز این آسانسورها سه فاز می باشد. دو نوع بالابر خودرو وجود دارد. برای آسانسور خودروی سیستم جک مستقیم که چاه حفر می کند. عمق چاه باید یکسان و برابر با حرکت خودروبر جک باشد.

فهرست مطالب

توضیحات کلی آسانسور خودرو بر یا جک خودرو بر

انواع مختلف بالابر های خودرو و جک خودرو بر

فضای مورد نیاز برای بالابر خودرو برای جا به جایی خودرو

توضیحات نحوه نصب کردن بالابر خودرو و جک خودرو بر

نظرات تخصصی در مورد بالابر خودرو و جک خودرو بر

خلاصه ای از مطالب آمده شده در مقاله بالا

سوالات متداول درباره ی جک خودرو بر و بالابر خودرو

گالری تصاویر

جک خودرو بر 1 – بالابر خودرو

جک خودرو بر 2 – آسانسور خودرو بر

جک خودرو بر 3 – کقی آسانسور خودرو بر

توضیحات کلی آسانسور خودرو بر یا جک خودروبر

با شهرنشینی و رشد جمعیت شهرهای بزرگ، ظهور خودروها، مشکل تامین فضای پارک خودروها معضلی در جامعه است. با در نظر گرفتن این موضوع و برای رفع مشکل، سازندگان ملک به افزودن طبقات زیرین ساختمان روی آورده اند. تا هرچه بیشتر فضای ممکن را به پارکینگ اختصاص دهند. اگرچه این اقدام تا حد زیادی موثر است. اما با توجه به میلیون‌ها راننده خودرو در تهران و سایر شهرهای بزرگ کافی نیست. از آنجایی که میانگین متراژ آپارتمان در جک خودروبر این شهرهای بزرگ نزدیک به 500 متر است. اگرچه بخشی از پارکینگ به مسیرهای گردش خودرو، رمپ ها و معابر پارکینگ به طبقات پایین اختصاص دارد. کف پارکینگ به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. افزایش کف پارکینگ معقول نیست و باعث می شود مشکل پارکینگ ادامه پیدا کند.

پس از بررسی و تحقیق، استفاده از بالابر خودرو به طور گسترده ای بهترین و اقتصادی ترین راه‌حل محسوب می‌شود. آسانسور خودرو یکی از بزرگترین انواع جک خودرو بر 1 است و برای حمل خودروبر به طبقات مختلف استفاده می‌شود. به طور کلی، آسانسور اتومبیل وسیله ای است که به صورت عمودی به عنوان وسیله نقلیه حرکت می کند. بالابرهای هیدرولیک خودرو جایگزینی برای رمپ در ساختمان ها هستند. می توان از مزایای ویژه آنها به خوبی بهره برد.

آسانسورهای اتومبیل دارای طراحی حرفه ای، قدرتمند و ساده برای جابجایی وسایل نقلیه هستند. بالابر خودرو علاوه بر جابجایی و جابجایی خودرو، می تواند ضربه ها را تحمل و کنترل کند. در نتیجه ورود و خروج وسایل نقلیه را تا حد زیادی تسهیل می کند.

عنوان جک خودروبر
نویسنده مائده خورشیدی
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1597 کلمه
مدت زمات مطالعه 15 دقیقه

بالابر خودرو - جک خودروبر

بالابر خودرو – جک خودروبر – ثامن بار

جک خودرو بر 1 – بالابر خودرو

انواع مختلف بالابر های خودرو و جک خودرو بر

بالابر خودرو با مکانیزم جک مستقیم مرکزی، بالابر خودرو با مکانیزم جک دو بازویی، بالابر خودرو با مکانیزم قیچی. نصب بالابر خودرو و بالابر صنعتی.

بالابر خودرو و بالابر صنعتی به صورت ست عرضه می شود. تمامی قطعات با کیفیت از شرکت ها و برندهای معتبر جهانی تولید می شوند. آسانسور قابلیت جابجایی بارهای 3 تا 10 تنی را در حالت کار مداوم دارد. تمامی اجزا بر اساس استاندارد EN 81-41 طراحی و اجرا شده اند. همراه با یک سیستم تنظیم ارتفاع دقیق، آسانسور به طور ایمن روی زمین قرار می گیرد و قفل می شود.

جک خودروبر و خودرویی و آسانسورهای صنعتی مبتنی بر لیفتراک های صنعتی هستند. بار را به یاتاقان ها و غلتک های محکم منتقل می کنند. بار وارد شده به درام توسط یک ساختار صنعتی H ساخته شده توسط کارخانه پرداخت تحمل می شود. نیروی محرکه مکانیزم توسط جک های هیدرولیک اعمال می شود.

فضای مورد نیاز برای بالابر خودرو برای جا به جایی خودرو

باتوجه به تنوع زیاد آسانسورهای هیدرولیک، ابعاد چاهک و کابین آسانسور کابین اهمیت دارد. یکی از رایج ترین انواع آسانسورهای هیدرولیک، به اختصار شرح می دهیم.

به طور کلی، ظرفیت تعرفه حمل خودرو با خودروبر حمل جک خودرو بر 2 معادل 2.5 تا 7 تن است. حداکثر طول جک تک مرحله ای 5.8 متر و حداکثر طول جک دو تکه تک سطح 12 متر است. اگرچه از سیستم استفاده می شود، اما امکان راه اندازی چنین آسانسورهایی تا حدود 30 متر وجود دارد.

به‌طور معمول در آسانسورهای کابین، عرض کابین 220 تا 280 و عمق آن حدود 450 تا 600 سانتی متر است. فضای مورد نیاز برای چاهک آسانسور کابین (بسته به نوع درب آسانسور). فضای مورد نیاز برای چاهک آسانسور کابین به شرح زیر است: 100 تا 50 + عرض کابین = عرض چاه.

در حالت جک از زیر: در پایین چاه سوراخی به قطر 50 سانتی متر در مرکز ثقل کابین تعبیه کنید. که جک خودروبر عمق جک تک مرحله ای (مرحله اول) 50 سانتی متر + طول مسیر حرکت می باشد. جک دو مرحله ای (2 Stage) 50 سانتی متر + طول مسیر متحرک طول / 2 محاسبه است.

عدم نیاز به حفر چاه در مورد جک های جانبی غیر مستقیم. در آسانسورهای هیدرولیک معمولاً محل ناسل در کنار چاه آسانسور نصب می شود. که به دلیل نوع سیستم می تواند تا 12 متر از چاهک فاصله داشته باشد.

در آسانسورهای هیدرولیک به طور کلی انواع درب وجود دارد. از جمله 1- نوع گیوتینی که از وسط باز می شود، نیمی به بالا و نیم دیگر پایین می رود. 2- در مسیر به صورت افقی حرکت کنید و به سمت سرسره کنار کابین حرکت کنید.

جک خودروبر - جک خودروبر

جک خودروبر – جک خودروبر – ثامن بار

جک خودرو بر 2 – آسانسور خودرو بر

توضیحات نحوه نصب کردن بالابر خودرو و جک خودروبر

نصب این آسانسور بسیار ساده تر از نصب آسانسور مسافربری هیدرولیک است. ممکن است محصول فقط به طراحی و محاسبات دقیق تری نیاز داشته باشد. نیروی محرکه آسانسور خودرو در 95 درصد مواقع آسانسور هیدرولیک است که در بیشتر موارد از جک زیر است. بالابر خودرو به دو صورت به صورت هیدرولیکی نصب می شود. یکی به صورت تک جک مستقیم است که از زیر به کابین متصل می شود. در حالت دوم دو جک کناری از طریق وسیله ای به نام کارلینگ به کف یا کابین متصل می شوند. خودروبر امروزه شرایط اجتماعی و جمعیت و تقاضاهای روزافزون منجر به تراکم بالای ترافیک و خودروها شده است.

ماشین های زیادی نیاز به پارک دارند و تامین فضای پارک می تواند چالش بزرگی برای مدیران شهری باشد. آسانسور خودرو در خارج از کشور بیشتر از ایران رایج است. این آسانسورها ممکن است از نظر قیمت گران به نظر برسند، اما بدانید که اینطور نیست. آسانسورهای خودرو انواع مختلفی دارند و در سال های اخیر در جاده ها نیز دیده می شوند.

برنامه های کاربردی متعدد: پارکینگ راهرو، آسانسور خودرو برای ساختمان های تجاری و مسکونی، آسانسور 3 کابین در پارکینگ طبقاتی.

نظرات تخصصی در مورد بالابر خودرو و جک خودروبر

آسانسور خودرو یکی از بزرگترین آسانسورهایی است که برای حمل و نقل خودرو استفاده می شود. طراحی آسانسور کابین بسیار قدرتمند است، اما طراحی آن نیز بسیار ساده است. یکی از مهمترین ویژگی های آسانسورهای خودرو مقاومت مکانیکی خوب آنها در برابر ضربه های خودرو است. برای جابجایی خودروها از طبقه همکف به طبقات دیگر در طبقات بالای ساختمان از آسانسورهای خودرو استفاده می شود. در آسانسور کابین، اندازه کابین این آسانسورها دارای استاندارد است، اندازه این کابین ها 3 × 6 متر است. شایان ذکر جک خودروبر است که بالابرهای خودرو دارای سیستم اضافه بار هستند. 0.6 متر بر ثانیه – 0.2 متر بر ثانیه، سرعت حرکت آسانسور کابین.

از بالابر خودرو می توان در پارکینگ های فروشگاهی، انبارهای بزرگ، تعمیرگاه های خودرو و غیره استفاده کرد. برق مورد نیاز این آسانسورها سه فاز می باشد. دو نوع بالابر خودرو وجود دارد. جک های مستقیم و جک های غیر مستقیم. برای آسانسور خودروی سیستم جک مستقیم که چاه حفر می کند. عمق چاه باید یکسان و برابر با حرکت جک باشد. ظرفیت بالابر خودرو حداقل 2500 کیلوگرم جک خودروبر است.

خلاصه ای از مطالب آمده شده در مقاله بالا

با شنیدن نام بالابر خودرو، اولین چیزی که احتمالاً جک خودرو بر 3 به ذهن می رسد این است. پارکینگ های عمومی و پارکینگ های چند طبقه وجود دارد اگرچه اینطور نیست. در بسیاری از موارد ساختمان ها و نحوه ساخت و طراحی آنها متفاوت است. بنابراین مهندسان را مجبور کرد که بالابر خودرو را در برنامه های خود قرار دهند. بنا به ماهیت خود، اندازه آسانسور خودرو ممکن است کار سختی به نظر برسد، اما باز هم اینطور نیست.

کفی آسانسور خودرو - جک خودروبر

کفی آسانسور خودرو – جک خودروبر – ثامن بار

جک خودرو بر 3 – کقی آسانسور خودرو بر

سوالات متداول درباره ی جک خودروبر و بالابر خودرو

  1. فضا مورد نیاز برای بالابر خودرو چه مقدار است؟

معمول در آسانسورهای کابین، عرض کابین 220 تا 280 و عمق آن حدود 450 تا 600 سانتی متر است. فضای مورد نیاز برای چاهک آسانسور کابین به شرح زیر است: 100 تا 50 + عرض کابین = عرض چاه. حالات مختلف دیگری نیز دارد مثل جک از زیر که در متن آاورده شده است.

  1. بالابر خودرو برای خودرو بر ها چه استفاده ای دارد؟

برای گذاشن خودرو بر خودرو بر و بیرون آوردن خودرو. از خودرو بر ها از بالابر خودرو یا همان جک خودرو بر استفاده می شود.

  1. بالابر خودرو چیست؟

برای جا به جایی خودرو در مواقع مختلف استفاده می شود. مثل جا به جایی بین طبقات یا قرار دادن در خودرو بر یا برعکس نمیتوان خودرو را به‌تنهایی حرکت داد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است
به خودروبر نیاز دارید؟ تماس بگیرید!