حمل خودرو با خودروبر و 8 نکته @ درباره حمل و نقل خودرو!

مراحل انجام حمل خودرو با خودروبر

مراحل انجام حمل خودرو با خودروبر ثامن بار


حمل خودرو با خودروبر سالانه میلیون ها خودرو در سراسر جهان را جا به جا می کند. در ابتدا خودروهای بیشتری با خودروهای صفر حمل می شدند. اما در این سال ها حمل خودرو با خودرو بر می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • حمل خودرو های صفر کیلومتر جهت پلاک گذاری
 • حمل خودرو ای لوکس با امنیت کامل
 • حمل خودرو های تصادفی به مراکز بیمه
 • حمل خودرو های نیاز به تعمیر به تعمیرگاه

یکی از مواردی که در زمان حمل و جابجایی خودرو بسیار مورد توجه قرار می گیرد، هزینه های حمل خودرو با خودروبر برای خودروی سواری است. هزینه حمل و نقل خودرو بر اساس روش و نوع حمل و نیز فاصله مبداء و مقصد شما مشخص می شود.

فهرست مطالبی که در این مقاله به آنها اشاره شده

حمل و نقل خودرو به وسیله کامیون و تریلر تکی

انواع روش های حمل خودرو با خودرو بر به مناطق مختلف

دلایل اهمیت بالای بیمه نامه حمل خودرو با خودرو بر

تریلی خودرو بر در چه مواردی مورد استفاده قرار میگیرد؟

روش های بارگیری تریلرها در حمل خودرو

تفاوت های حمل خودرو با خودرو بر و یدک کش

روش های افزایش ظرفیت ذخیره سازی در برخی از کامیون ها

کامیونت تکی در چه مواردی مورد استفاده قرار میگیرد؟

از کفی کف خودرو عمدتاً برای حمل وسایل نقلیه زیر استفاده می شود:

خدمات حمل خودرو با خودرو بر ها معمولا شامل موارد زیر می باشد:

بارنامه حمل و نقل موتوری چیست و شامل چه مواردی میباشد؟

نتیجه گیری

سوالات متداول

فهرست تصاویر

حمل خودرو با خودرو بر 1 خودرو بر تکی

حمل خودرو با خودرو بر 2 حمل خودرو با تریلی

حمل خودرو با خودرو بر 3 حمل وسایل نقلیه

در مقاله زیر متداول ترین روش های حمل خودرو در ایران یعنی کامیون و تریلر تکی برای حمل خودرو را توضیح خواهیم داد. اگر قصد حمل چند خودرو  را دارید از تریلی خودرو بر استفاده کنید که برای جا به جایی های بین شهری در دو مدل ۶ تایی و ۸ تایی استفاده می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد حمل خودرو با تریلر خودرو، مقاله را مطالعه کنید.

عنوان حمل خودرو با خودروبر
نویسنده هانیه تمدن
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1667 کلمه
زمان مطالعه 16 دقیقه

حمل و نقل خودرو به وسیله کامیون و تریلر تکی

خودرو بر تکی این امکان را دارد که بارگیری را در جلو درب منزل شما یا هر نقطه ای که شما تشخیص میدهید انجام دهد. اما برای حمل بار با خودرو بر تریلی ، شما می بایست خودروی خود را به محلی که مشخص میباشد منتقل شود .علاوه بر این مورد ، بیمه نامه استفاده شده برای حمل یک خودرو با کامیونت مخصوص و تکی خودرو بر، بیمه نامه ای کامل و با بالاترین پوشش می باشد .در ادامه حمل خودرو با خودرو بر 1 را مشاهده نمایید.

در گذشته از جرثقیل برای حمل خودرو به جای حمل خودرو با خودروبر استفاده می شد. امروزه حمل و نقل خودرو توسط کامیون ها مانند کامیونت تکی و تریلی خودرو بر انجام می شود. حمل وسیله نقلیه با کامیون ایمنی و سرعت حمل و نقل را افزایش می دهد زیرا در صورت استفاده از جرثقیل برای حمل وسیله نقلیه خطر آسیب به وسیله نقلیه وجود دارد.

حمل خودرو با خودروبر تکی

حمل خودرو با خودروبر تکی ثامن بار

حمل خودرو با خودرو بر 1 خودرو بر تکی

انواع روش های حمل خودرو با خودروبر به مناطق مختلف

ارسال خودرو به سراسر جهان توسط هواپیما، کشتی، قطار و خودروبر های مختلف مانند کامیونت تکی و تریلی خودرو بر انجام می شود . برای حمل خودرو ، چند موضوع باید مورد بررسی قرار بگیرد. ابتدا اینکه آیا خودرویی که قصد جابجایی و ارسال آن به شهرهای دیگررا دارید ، قابلیت حرکت دارد یا خیر با پاسخ به این سوال معادلات حمل و نقل تغییر خواهد کرد. به عنوان مثال ، برای خودروهایی که قابلیت حرکت ندارد ( تصادفی و معیوب ) استفاده از کامیونت خودرو بر بسیار دشوار است. برای کامیون های کفی می بایست خودرو حرکت نموده و وارد کفی شود .

انتقال خودرو برای یک کارخانه خودروسازی بسیار مهم است زیرا رسیدن به مشتری بدون مشکل و آسیب خودرو بسیار مهم است. از سوی دیگر، بسیاری از مردم تمایلی به رانندگی با خودروی صفری که خریده‌اند ندارند و امیدوارند که راننده خودرو را قبل از بارگیری پلاک رانندگی کند. همه اینها باعث می شود تا از کامیون ایمن برای جلوگیری از هر گونه تصادف و خسارت استفاده شود. این کارخانه ها نه تنها از کامیون ها، بلکه بسته به مسافتی که اتومبیل ها ارسال می شوند، از قطار، کشتی، کامیون نیز استفاده می کنند.

دلایل اهمیت بالای بیمه نامه حمل خودرو با خودروبر

داشتن بیمه نامه یکی از مهم ترین اقدامات می باشد . زیرا در صورت نداشتن بیمه در صورت بروز هر گونه حادثه ای ممکن است خودروی شما آسیب جبران ناپذیری ببیند.

تریلی خودرو بر در چه مواردی مورد استفاده قرار میگیرد؟

تریلرهای حمل خودرو در اندازه تجاری اغلب برای ارسال اتومبیل های جدید از سازنده به نمایندگی اتومبیل استفاده می شود. حمل و نقل خودروهای دست دوم نیز یک صنعت بزرگ است که مالکان خودروهای خود را به جای رانندگی با آنها جابجا و حمل می کنند. همچنین مصرف کنندگانی که به تازگی وسایل نقلیه خود را از بازار دست دوم خریداری کرده اند. مخصوصاً آنلاین و باید در محل شما تحویل داده شود.

روش های بارگیری تریلرها در حمل خودرو

تریلرهای بار تجاری معمولاً دارای طراحی دو سطحی هستند که هر دو عرشه به چندین رمپ بارگیری و ذخیره سازی تقسیم می شوند. که می توانند به صورت هیدرولیکی کج شده و مستقل از یکدیگر بلند شوند. تریلرهای اتومبیل مجهز به لودر یا وینچ نیستند، بلکه متکی به وسایل نقلیه ای هستند که باید به طور خودکار بارگیری شوند. تریلرهای هیدرولیک به سطح شیبدار اجازه می‌دهند تا در شیب قرار گیرد. در ادامه حمل خودرو با خودرو بر 2 را مشاهده نمایید.

برای بارگیری وسیله نقلیه روی عرشه بالای تریلر تجاری دو طبقه، می توان نیمه عقب عرشه را کج کرد و به صورت هیدرولیکی پایین آورد تا یک سطح شیب دار به سمت بالا به عرشه بالایی ایجاد شود. عرشه بالایی معمولاً اولین و آخرین بار بارگیری می شود، زیرا اتومبیل های عرشه پایین ممکن است نتوانند سطح شیب دار عرشه بالایی را پایین بیاورند. تریلرهای هیدرولیک با استفاده از جعبه کنترل نصب شده روی تریلر کار می کنند.

حمل خودرو با خودروبر تریلی

حمل خودرو با خودروبر تریلی ثامن بار

حمل خودرو با خودرو بر 2 حمل خودرو با تریلی

تفاوت حمل خودرو با خودروبر و با یدک کش

خودرو برها ، خودرو را روی قسمت انتهایی سوار می کنند، اما یدک کش ها وسیله نقلیه را از طریق سیم بکسل و زنجیر حمل می کنند.

روش های افزایش ظرفیت ذخیره سازی در برخی از کامیون ها

برای افزایش بیشتر ظرفیت ذخیره‌سازی خودروبرها، برخی از کامیون‌ها که معمولاً به عنوان واحدهای میزبان نامیده می‌شوند مجهز به فضای ذخیره‌سازی اضافی هستند که در بالای کابین کامیون از طریق سطح شیبدار بالای تریلر بار نصب شده است ماشین ها می توانند وارد شوند. حداکثر سه وسیله نقلیه را می توان در کامیون بارگیری کرد. یکی از مزایای این روش این است که هزینه ارسال خودرو نسبت به کامیون تکی کمتر است.

کامیونت تکی در چه مواردی مورد استفاده قرار میگیرد؟

برای حمل یک خودرو از کامیون های تکی استفاده می شود. حمل و نقل کامیونت تکی را می توان برای حمل و نقل درون شهری یا بین شهری استفاده کرد. در سال های اخیر استفاده از کفی خودرو بسیار افزایش یافته است. کامیونت هایی با تجهیزات کف خودرو می توانند خودروها را به راحتی و با خیال راحت حمل کنند. زیرا اگر کامیونت دارای کفی خودبر نباشد برای جابه جایی خودرو به کامیونت به جرثقیل نیاز است که خطرناک و گران است. با استفاده از خودروهای کامیونت کفی، خودرو با خیال راحت حمل می شود.

از کفی کف خودرو عمدتاً برای حمل وسایل نقلیه زیر استفاده می شود:

 • ارسال یک وسیله نقلیه تصادفی (وسیله نقلیه ای که می تواند به یک کامیون منتقل شود)
 • حمل و نقل خودروهای خراب
 • حمل و نقل خودروهای لوکس
 • حمل و نقل خودروهای کارنکرده و پلاک نشده

خدمات حمل خودرو با خودروبر ها معمولا شامل موارد زیر می باشد:

 • حمل و نقل 24 ساعته ماشین
 • حمل و نقل خودرو برون شهری یا درون شهری
 • انتقال خودروی آسیب دیده

در ادامه حمل خودرو با خودرو بر 3 را مشاهده نمایید.

امروزه اگر خودرویی در جاده ها و خیابان ها آسیب ببیند نیاز به حمل و نقل آن به تعمیرگاه معتبر دارد. برای حمل خودرو بهتر است به جای یدک کش و جرثقیل از حمل خودرو با خودروبرها استفاده کنید. زیرا برای تعمیر خودروی خود این کار هزینه حمل و نقل و تعمیر شما را کاهش می دهد.

خدمات حمل خودرو با خودروبر

خدمات حمل خودرو با خودروبر ثامن بار

حمل خودرو با خودرو بر 3 حمل وسایل نقلیه

بارنامه حمل و نقل موتوری چیست و شامل چه مواردی میباشد؟

بارنامه سندی است که توسط حامل موتور به مشتری ارائه می شود. به زبان ساده تر، بارنامه دولتی رسید خودروی شماست. داشتن بارنامه شرکت خودرو بر ماشین شما را تضمین می کند.

در هر بارنامه موارد زیر ذکر خواهد شد، از جمله:

 • نام و نشانی مالک
 • نام و آدرس وسیله نقلیه
 • مدل و شماره پلاک
 • مالک و شماره پلاک
 • آدرس حمل و نقل خودرو
 • آدرس مقصد
 • هزینه حمل و نقل ماشین
 • نام و آدرس شخصی که وسیله نقلیه را دریافت می کند

نتیجه گیری نهایی در خصوص حمل خودرو با خودروبرها

متداول ترین روش های حمل خودرو در ایران یعنی کامیون و تریلر تکی هستند. برای حمل چند خودرو از تریلی خودرو بر استفاده میشود و برای حمل یک خودرو از کامیون های تکی حاستفاده می شود. خودروبرها 24ساعته کارحمل و نقل را انجام می دهند و به صورت برون شهری و درون شهری فعالیت میکنند. داشتن بیمه نامه یکی از مهم ترین اقدامات برای حمل و نقل خودرو می باشد. حمل خودرو با خودروبرها هزینه های احتمالی را کاهش می دهد و از امنیت بیشتری نسبت به جرثقیل و یدک کش برخوردار است.

سوالات متداول درباره حمل خودرو با خودروبر ها

از کجا بفهمیم کدام روش برای حمل و نقل مد نظر ما مناسب است؟

بستگی به تعداد و وزن خودرو موردنظر دارد.

ایا کامیون های تکی برای بین شهری هم مناسب هستند؟

بله مناسب هستند.

کدام روش حمل خودرو ایمن تر است؟

حمل با خودروبرها ایمن تر است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است
به خودروبر نیاز دارید؟ تماس بگیرید!