خودروبر دکل دار و روش 1# حمل و نقل با آن!

حمل خودرو با خودروبر دکل دار - خودروبر دکل دار

حمل خودرو با خودروبر دکل دار - خودروبر دکل دار - ثامن بار


خودروبر دکل دار، جرثقیل دکل بلند یک دستگاه بالابر ساختمانی است. که به دلیل بوم و دکل بلند برای بلند کردن و جابجایی بارهای سنگین و عظیم استفاده می شود. لازم به ذکر است که جرثقیل های بازوی بلند. جرثقیل های ساختمانی و جرثقیل های تلسکوپ دار همگی در این دسته قرار می گیرند.

همانطور که می دانید این نوع جرثقیل مانند سایر اعضای خانواده خود دارای ویژگی ها و مشخصات منحصربه فردی است. که تهران کرین در این مقاله به شما توضیح می دهد. اما ابتدا باید با ساختار دکل و بوم آشنا شوید تا ساخت این نوع جرثقیل را خودروبر بهتر بشناسید.

فهرست مطالب

توضیحاتی از جرثقیل دکل – جرثقیل کف دکل بلند

برای حمل و نقل تریلر و خودرو بر غرب تهران

توضحات کافی و مفید برای جرثقیل های دکل دار

کاربرد دکل های جرثقیل به همراه خودرو بر دکل دار

مکانیزم بوم جرثقیل در جرثقیل های دکل بلند

انواع استفاده های متفاوت از جرثقیل های دکل بلند

خلاصه ای از مطالب مقاله ی خودروبر دکل دار

سوالات متداول از مطالب مقاله ی خودرو بر دکل دار

گالری تصاویر

خودرو بر 1 – خودرو بر دکل دار ثامن بار

خودرو بر 2 – کاربرد جرثقیل دکل دار

خودرو بر 3 – موارد استفاده از خودرو بر دکل دار

توضیحاتی از جرثقیل دکل – جرثقیل کف دکل بلند

درگذشته زمانی که تصادف رانندگی نیاز به استفاده از جرثقیل دکل دار یا جرثقیل زمینی برای بلند کردن دکل داشت. جرثقیل با کمترین تجهیزات در محل حضور داشت و خودرویی که کمترین تجهیزات را داشت جابه جا می شد. خودروبر دکل دار این خودرو نیز خسارات جبران ناپذیری به بار آورده است. همه به یاد دارند که در گذشته، جرثقیل های دکلی که در محل های تصادف ظاهر می شدند. از الواری که داشتند استفاده می کردند.

در این روش شیشه را پایین می آوردند. تیر چوبی را از پنجره درب عقب ماشین عبور می دادند. تا از کناره های ماشین بیرون بزند و تسمه های کوچک خود را نصب می کردند. بالا کشیدن ماشین روی تیرهای چوبی آسیب زیادی به ماشین از جمله ستون ها و درها وارد کرد.

امروزه با پیشرفت خودروها و حساسیت خودروهای لوکس، خودروهای لوکس با آج های FRP حساس و شکننده شده اند. خودروبر دکل دار بسیاری از جرثقیل های دکل نمی توانند خودروهای لوکس را بلند کنند. به محض بلند شدن باعث آسیب به خودرو می شوند. هنگام حرکت با جرثقیل دکل یا جرثقیل کف دکل بلند لیموزین برای اینکه به پدال ها آسیبی وارد نشود. باید از قسمت پایین خودرو یا مقوا بین پدال ها و تسمه استفاده شود. که می تواند فشار روی پدال ها را کاهش دهد. پدال و باعث آسیب می شود به پدال ها دست نزنید.

با این حال، بهترین، مجهزترین و مدرن ترین جرثقیل های دکل یا جرثقیل های کف دکل بلند که می توانند. خودرو را بدون آسیب رساندن به خودرو بلند و حرکت دهند، جرثقیل های مکانیزه هستند.

عنوان خودروبر دکل دار
نویسنده مائده خورشیدی
دپارتمان اوج شید
تعداد کلمات 1594 کلمه
مدت زمات مطالعه 15 دقیقه

برای حمل و نقل تریلر و خودرو بر غرب تهران

حال برای خودروهایی که در گود افتاده اند، همه آنها به شیوه صحیح و بهتری برخورد می کنند. همونطور که در تصویر می بینید الان با تسمه های بلند ماشین را جابجا می کنند. که کار حرفه ای تری است. نکته این حرکت این است که تسمه ای که از دو طرف خودرو می گذرد. باید از قسمت های خاص و مشخصی عبور کند تا آسیب جزئی به خودرو وارد شود. خودرو دارای دو در بوده و ضربدری است تا تعادل خودروبر خودرو حفظ شود و به خودرو آسیبی وارد نشود. .

تعمیرات خودروهای رها شده خودرو بر 1 مجهز به انواع تراکتور هیدرولیک جهت جابجایی انواع خودرو در سراسر تهران بدون. آسیب به بدنه و سپر از جمله تعمیرات خودرو شمال تهران – تعمیرات خودرو غرب تهران – تعمیر کند.

کامیون دکل دار - خودروبر دکل دار

کامیون دکل دار – خودروبر دکل دار – ثامن بار

خودرو بر 1 – خودرو بر دکل دار ثامن بار

توضحات کافی و مفید برای جرثقیل های دکل دار

دکل جرثقیل در واقع یکی از قطعات اصلی جرثقیل است و از فولاد و آلیاژهای آن ساخته شده است. همچنین قابلیت گرفتن اجسام سنگین و انتقال آنها را دارد. فولاد دارای خواص منحصر به فردی است که خودروبر دکل دار برای ساخت دکل های جرثقیل استفاده می شود. فولاد در واقع یک آلیاژ آهن است که در آن درصد مشخصی از کربن برای استحکام استفاده می شود. هرچه کربن بیشتری داشته باشد، فولاد بادوام تر و قوی تر است. از آنجایی که وظیفه و نقش اصلی دکل جرثقیل حمل و انتقال بارهای سنگین است. باید از فولاد مستحکم و بادوام ساخته شود. به طور معمول، دکل های جرثقیل از فولاد با محتوای کربن 0.6 تا 2.1 ساخته می شوند.

کاربرد دکل های جرثقیل به همراه خودروبر دکل دار

به طور معمول، جرثقیل دکل در صنعت حمل و نقل برای حمل و نقل قطعات است. و مجموعه های بسیار سنگین و عظیم استفاده می شود. همانطور که می دانید بندر همیشه یک مکان فعال بوده و بارگیری و تخلیه کشتی یک اتفاق مکرر است. به همین دلیل در چنین مکان هایی بیشتر از جرثقیل های بازویی استفاده می شود. ذکر این نکته ضروری است که جرثقیل های بازویی همان جرثقیل های ساختمانی هستند. که در کارگاه های ساختمانی و برج سازی برای بلند کردن. و انتقال مصالح ساختمانی و تجهیزات سنگین مانند کامیون و لیفتراک استفاده می شوند.

ذکر این نکته ضروری خودرو بر 2 است. که از مدل های حرفه ای آنها می توان برای انتقال و جابجایی انواع قطعات واگن و قطار استفاده کرد. حتما خودروبر می دانید که جرثقیل بازویی فقط برای بلند کردن مواد، تجهیزات و سایر اشیاء استفاده می شود. نمی توان از آن برای انتقال کارگران و نیروی انسانی استفاده کرد. وزن تلسکوپ جرثقیل حدود 13 تا 20 درصد وزن کل جرثقیل است. به همین دلیل از این قطعات برای جرثقیل های سنگین و قدرتمند استفاده می شود.

 

دکل کامیون - خودروبر دکل دار

دکل کامیون – خودروبر دکل دار – ثامن بار

خودرو بر 2 – کاربرد جرثقیل دکل دار

مکانیزم بوم جرثقیل در جرثقیل های دکل بلند

مکانیسم های تلسکوپی جرثقیل با توجه به نوع جرثقیل و هدف آن متفاوت است. جرثقیل های بوم به دو دسته نقسیم می شوند. جرثقیل های بوم خشک و جرثقیل های تلسکوپی بوم بلند یا جرثقیل های دکل بلند تقسیم خودروبر دکل دار می‌شوند. هر یک از جرثقیل های ذکر شده دارای ویژگی ها و ویژگی های منحصر به فردی هستند. بوم جرثقیل از فولاد ساخته شده، روی آن مونتاژ می شود. و در زمان استفاده از جرثقیل توسط بوم هیدرولیک حرکت می کند. جرثقیل های بازوی خشک عمدتاً در بنادر حمل و نقل استفاده می شوند. زیرا کمتر انعطاف پذیر و ثابت است. اگر از جرثقیل های دکل بلند برای ساخت برج های بلند و ساختمان های بلند استفاده شود. زیرا انعطاف بیشتری دارد و قابلیت حرکت و حرکت راحت تری دارد.

درست مانند هر تلسکوپی که یک جرثقیل دارد، کابل هایی نیز وجود دارند که با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. ساخت کفی خودروبر تعادل آنها را برای جابجایی اجسام و تجهیزات سنگین و عظیم حفظ می کنند. این جرثقیل ها دارای بوم یا دکل بلند هستند. عمدتاً برای کار در ارتفاعات و سازه های مرتفع استفاده می شوند.

انواع استفاده های متفاوت از جرثقیل های دکل بلند

از آنجایی که چنین جرثقیل هایی دارای بازو و تلسکوپ های بلند هستند، بیشتر در ارتفاعات استفاده می شوند. به همین دلیل خودرو بر 3 است که. در اکثر پروژه های ساختمانی و برج سازی و عملیات در ارتفاعات مورد استفاده قرار می گیرد. به همین ترتیب، می‌توان از آن‌ها برای پایه‌های اسکلت، پایه‌های سیلو، پایه‌های چیلر، پایه‌های برج و موارد دیگر استفاده کرد.

جرثقیل با دکل - خودروبر دکل دار

جرثقیل با دکل – خودروبر دکل دار – ثامن بار

خودرو بر 3 – موارد استفاده از خودرو بر دکل دار

خلاصه ای از مطالب مقاله ی خودروبر دکل دار

جرثقیل دکل بالا نوعی از تجهیزات بالابر ساختمانی است. برای بلند کردن و جابجایی اجسام سنگین به لطف بازوها و دکل های بلند. لازم به ذکر است که جرثقیل بازویی بلند. هم جرثقیل های ساختمانی و هم جرثقیل های تلسکوپی در این دسته قرار می گیرند.

همانطور که می دانید این جرثقیل مانند سایر اعضای خانواده خود دارای ویژگی ها و مشخصات منحصر به فردی است. جرثقیل تهران در این مقاله برای شما توضیح می دهد. اما ابتدا باید ساختار دکل و بازو را بشناسید تا ساختار این نوع جرثقیل را بهتر بشناسید.

سوالات متداول از مطالب مقاله ی خودروبر دکل دار

  1. کاربرد جرثقیل دکل دار چیست؟

همانطور که می دانید بندر همیشه یک مکان فعال بوده و بارگیری و تخلیه کشتی یک اتفاق مکرر است. به همین دلیل در چنین مکان هایی بیشتر از جرثقیل های بازویی استفاده می شود. ذکر این نکته ضروری است که جرثقیل های بازویی همان جرثقیل های ساختمانی هستند. که در کارگاه های ساختمانی و برج سازی برای بلند کردن. و انتقال مصالح ساختمانی و تجهیزات سنگین مانند کامیون و لیفتراک استفاده می شوند.

  1. دکل خودرو بر چیست؟

دکل جرثقیل در واقع یکی از قطعات اصلی جرثقیل است و از فولاد و آلیاژهای آن ساخته شده است. همچنین خودروبر دکل دار قابلیت گرفتن اجسام سنگین و انتقال آنها را دارد. فولاد دارای خواص منحصر به فردی است که برای ساخت دکل های جرثقیل استفاده می شود.

  1. در گزشته بجای استفاده از جرثقیل دکل دار از چه روشی استفاده میکردند؟

در گذشته، جرثقیل های دکلی که در محل های تصادف ظاهر می شدند. از الواری که داشتند استفاده می کردند. در این روش شیشه را پایین می آوردند. تیر چوبی را از پنجره درب عقب ماشین عبور می دادند. تا از کناره های ماشین بیرون بزند و تسمه های کوچک خود را نصب می کردند. بالا کشیدن ماشین روی تیرهای چوبی آسیب زیادی به ماشین از جمله ستون ها و درها وارد کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است
به خودروبر نیاز دارید؟ تماس بگیرید!