10 *نکته که بهتر است در مورد خودروبر ها بدانید!

خودروبر | خودروبر تهران | ثامن بار | samenbar | بهترین حمل خودرو

خودروبر | خودروبر تهران | ثامن بار | samenbar | بهترین حمل خودرو


خودروبر هیدرولیک چیست؟ ابزاری به منظور جا به جایی اتومبیل به ارتفاع از کف زمین به صورت عمودی است. درواقع به عنوان یک آسانسور هیدرولیک مورد کاربرد قرار می گیرد. با استفاده از این دستگاه در حقیقت جایگزین مطلوبی به جای رمپ ها است. البته در بناهایی که مسیر شیب داری ندارند بسیار پر کاربردی است. به این دلیل که به سادگی مئله عبور و مرور به طبقات را برطرف می کند. در بناهایی که از لحاظ فضا محدود هستند و جای کمی دارند این وسیله می تواند بسیار کاربردی باشد. علت این امر این است که این دستگاه محیط زیادی را اشغال نمی کند. محیط های فاقد رمپ از این خودروبر ها بهره می برند. به عنوان مثال پارکینگ مجتمع ها، انبارهایی با فضای بزرگ و تعمیرگاه های اتومبیل از این وسیله استفاده می کنند.

فهرست مطالب:

10 نکته که بهتر است در مورد خودروبر ها بدانید!

در مورد جک های پارکینگی یا جک های بالابر خودرو چه می دانید؟

کفی یدک کش چیست و چه کاربردهایی در نقل و انتقال دارد؟

نوع کفی های یدک کش ها و کاربرد آنها به چه صورت است؟

نیسان چرخ گیر چیست و برای جا به جایی چه اتومبیل هایی مناسب است؟

خودروهای تصادفی به چه شکلی جا به جا می شوند؟

کامیونت ها برای حمل چه نوع اتومبیل هایی مناسب هستند؟

اتومبیل های لوکس و مسابقه‌ای به چه صورت حمل و نقل می شوند؟

حمل خودرو های ساخت ایران چگونه صورت می گیرد؟

جا به جایی خودروهای صفر با چه دستگاهی انجام می شود؟

فهرست تصاویر:

انواع خودروبر  1  را با ثامن بار تجربه کنید

انواع خودروبر  2 را با ثامن بار مشاهده کنید.

انواع خودروبر  3 را با ثامن بار تجربه کنید.

 

عنوان خودروبر
دپارتمان اوج شید
نویسنده شیرین خوش نظر
تعداد کلمات 1871 کلمه
مدت زمان مطالعه 17 دقیقه

در مورد جک های پارکینگی یا جک های بالابر خودرو چه می دانید؟

جک پارکینگی یا نام دیگر آن جک بالابر خودرو به منظور بالاکشیدن خودرو در مکان‌های مرتفع خاص تر کاربری دارند. کاربرد این دستگاه در مکان های پارک با ظرفیت پایین است. چرا که در این مکان ها محیط کم برای پارک می تواند مشکل ساز باشد. اخیرا تعداد زیادی از مجتمع ها و ساختمان های سرتاسر دنیا از این تکنولوژی (خودروبر) استفاده می کنند. با هدف اشغال کمتر محیط ساختمان با اختصاص دادن یک فضای بزرگ به پارکینگ خودرو از این جک ها استفاده می کنند. چرا که استفاده از این دستگاه باعث می شود فضای چشمگیری در محیط ساختمان آزاد شود. این بالابرهای اتومبیل این توان را دارند که وزنی بالغ بر دو و نیم تن را متحمل شوند. از لحاظ مساحت نیز کف این دستگاه بین دو و نیم تا پنج و نیم متر است. در انواع خودروبر  1  مشاهده می کنید.

کفی یدک کش چیست و چه کاربردهایی در نقل و انتقال دارد؟

کفی یدک کش ها با یکدیگر متفاوت هستند. کفی خودروبر فضایی است که اتومبیل به منظور حمل و نقل برو روی آن قرار می گیرد. اگر بخواهیم کفی ها را تشبیه کنیم باید بگوییم به تنهایی شبیه تریلی بدون دیواره هستند. از بسیاری کفی‌ها می‌توان برای حمل و نقل خودروهای گوناگون و حتی دستگاه های مربوط به راه سازی استفاده کرد. بنابراین هر کفی به طور کل برای انتقال کاربرد دارد. از وسایل نقلیه سنگین گرفته تا خودروهای درون شهری همگی با این کفی ها حمل می شوند.

نمونه ای از کفی خودروبر را مشاهده می کنید.

نمونه ای از کفی خودروبر
ثامن بار .

انواع خودروبر  1  را با ثامن بار تجربه کنید

نوع کفی های یدک کش ها و کاربرد آنها به چه صورت است؟

  • کفی ها شامل محورهایی است به وزن سه تن در دو مدل کاسه ای و صفحه ای
  • در کامیون ها پایه هایی وجود دارد با وزن دینامیکی بیست و چهار تن و وزن استاتیک پنجاه تن
  • در خودروبر ها دو نوع ترمز وجود دارد یکی وزن زیادی و دیگری وزن کمی دارند
  • کفی های یدک کشها دارای رنگ های متنوعی ب جنس های هستند.
  • این یدک کش ها دارای سیستم برقی مجهزی هستند .
  • رینگ های یدک کش ها هم ب صورت چند قسمتی هستند.
  • در ساخت یدک کش ها از مرغوب ترین تایرها استفاده میکنند زیرا اگر خوب نباشد باعث چپ شدن ماشین می شود.

چند نوع کفی یدک کش وجود دارد و هر کدام چه کاربردی دارند؟

هر محور در کفی حدود 3 تن وزن دارد. مدل کفی ها دو دسته است: کاسه ای و صفحه ای. در هر خودروبر دو مدل ترمز موجود است که با دو وزن متفاوت کمتر و بیشتر تعبیه شده اند. کفی ها با رنگ های مخلف وجود دارند. هر رینگ به شکل چندبخشی است. همانطور که واضح است مهمترین بخش یک خودرو بر تایر آن است. بنابراین تایر یدک کش ها باید بهترین جنس را داشته باشند تا منجر به تصادف و چپ شدن ماشین نشوند. انواع خودروبر  2انواع خودروبر  2 را مشاهده می کنید.

نیسان چرخ گیر چیست و برای جا به جایی چه اتومبیل هایی مناسب است؟

نیسان چرخ گیر یکی از اقسام خودروبرها برای حمل و نقل اتومبیل است. از این دستگاه به منظور حمل و نقل خودروهایی که دچار مشکل شده اند یا خراب هستند استفاده می شود. به این صورت که وزن خودرو را از قسمت جلو متحمل می شوند. درواقع با کشیدن اتومبیل را جا به جا می کنند و به طور معمول نمی توانند آن را حمل کنند. نوعی از اتومبیل را کف خواب می نامند. به این معنا که نسبت به خودروهای عادی با زمین ارتفاع کمتری دارند. این نوع از خودروها هنگام خرابی باید با یدک کش ها حمل شوند. استفاده از خودروبرها روز به روز بیشتر می شود. هر اتومبیل بنا به ظاهر و سیستم متفاوت خود باید از نوع مشخص و مناسب یدک کش استفاده کند.

نیسان چرخ گیر یکی ار انواع خودروبر را مشاهده می کنید

نیسان چرخ گیر یکی ار انواع خودروبر

انواع خودروبر 2 را با ثامن بار مشاهده کنید.

خودروهای تصادفی به چه شکلی جا به جا می شوند؟

در سال‌های اخیر پس از بروز تصادف استفاده از یدک ‌کش ‌ها برای حمل خودروی مصدوم بسیار رایج شده است. به این روش بکسل کردن نیز می گویند. بسیاری از افراد به محض اینکه وسیله نقلیه شان دچار نقص فنی می شود از این راه استفاده می کنند. با بکسل کردن خودروی خود را به نزدیک ترین تعمیرگاه اتومبیل می رسانند. انتخاب خودروبر متناسب با خودرو شما می تواند احتمال آسیب رسیدن مجدد به خودرو را به صفر برساند.

کامیونت ها برای حمل چه نوع اتومبیل هایی مناسب هستند؟

جا به جایی اغلب اتومبیل ها به طور معمول به وسیله کامیونت ها صورت می گیرد. این وسیله بهترین انتخاب برای جا به جایی سواری ها هستند. از لحاظ سیستماتیک یک کفی به شکل متحرک دارند که می توانند بارگیری انومبیل را انجام دهند. عمل حمل خودرو به وسیله ی یک قرقره صورت می گیرد. اتومبیلی که رون نمی شود به وسیله ی این ا به روی کامیونیت بزار بکسل می شود. جدا از این کامیونت ها ( نوعی خودروبر ) سطحی شیب دار به نام پل دارند که ورود اتومبیل را راحت تر می کنند.

اتومبیل های لوکس و مسابقه‌ای به چه صورت حمل و نقل می شوند؟

تقاوت یدک کش های مخصوص اتومبیل های مسابقه ای این است که به شکلی ماشین را حمل می کنند که هیچ تکانی نخورد. باید خودرو را به بهترین شکل خود قرار دهند. این دستگاه علاوه بر حمل خودروهای مسابقه ای، برای حمل اتومبیل های لوکس و گران هم استفاده می شود. این خودروها بسیار حساس هستند و هر گونه لرزیدن و تکان های مسیر می تواند آسیب های جدی به خودرو وارد کند. یک خودروبر با کفی متحرک برای این مورد مناسب است.

این فرایند به این صورت اتفاق می افتد که به وسیله یک جرثقیل که زیر خودرو قرار می گیرد. اتومبیل خیلی آرام به روی دستگاه قرار می گیرد. این حالت باعث می شود به جلوبندی و سپر اتومبیل خدشه ای وارد نشود. پس از قرار گرفتن اتومبیل بر روی کفی، تایرها به طور محکم قفل می شوند. انواع خودروبر  3 را مشاهده می کنید.

حمل خودرو های ساخت ایران چگونه صورت می گیرد؟

حمل و اتومبیل های ساخت ایران نیز با استفاده از یدک کش ها اتفاق می افتد. یدک کش ها نسبت به جرثقیل ها امن تر و مطمئن تر هستند. خودروبرهایی که خودروهای ایرانی را حمل می کنند دارای انواع مختلفی هستند. یدک کش های تکی و تریلی های اتومبیل دو مدل از اصلی ترین ها هستند. طبیعی است که شرکت های تولید خودرو از تریلی های یدک کش بهره می جویند. علت این امر ظرفیت بالاتر این دستگاه است که بین شش تا هشت اتومبیل را در خود جا می دهد.  قدرت بالا از لازمه های ماشین هایی است که برای حمل خودرو استفاده می شوند. چرا که وزن هر اتومبیل بسیار زیاد است و نیاز به نیروی زیادی دارد. ماشین های یدک کش به دلیل قدرت بالایی که دارند توان انتقال ماشین هایی با وزن بالای چند تن را دارند.

حمل خودروهای لوکس و صفر کیلومتر را مشاهده می کنید.

حمل خودروهای لوکس و صفر کیلومتر
ثامن بار

انواع خودروبر  3 را با ثامن بار تجربه کنید.

جا به جایی خودروهای صفر با چه دستگاهی انجام می شود؟

برای جا به جایی خودروهای که صفر و بدون شماره هستند نیز نیاز به استفاده از خودروبرها است. چرا که رفت و آمد این اتومبیل ها در سطح شهر مجاز نیست. اتومبیل های تازه از خط تولید گذشته ویژگی های منحصر به فردی دارند. و باید با احتیاط بسیار حمل شوند. بنابراین یدک کش هایی که برای حمل این خودرو ها به کار گرفته میشوند باید مجهز و مدرن باشند. به طور کل تریلی هانسبت به یدک کش های دیگر برای این منظور مناسب تر هستند. گنجایش تریلی ها منحصر به فرد است. تریلی هایی که در سطح بالایی باشند اصولا با گنجایش دوازده اتومبیل هستند. این دسته از تریلی ها (خودروبر ها) دو کفی مجزا دارند. معمولا این دو کفه بر روی یکدیگر قرار گرفته اند. خودروهای صفر هم مثل خودروهای لوکس و مسابقه ای با دستگاه های هیدرولیک بر بروی کفی قرار گرفته می شوند.

 

سوالات متداول

کفی یدک کش ها چند نوع هستند؟ چه ویژگی هایی دارند؟

هر محور در کفی حدود 3 تن وزن دارد. مدل کفی ها دو دسته است: کاسه ای و صفحه ای. در هر خودروبر دو مدل ترمز موجود است که با دو وزن متفاوت کمتر و بیشتر تعبیه شده اند. کفی ها با رنگ های مخلف وجود دارند. هر رینگ به شکل چندبخشی است.

بکسل کردن یعنی چه؟

در سال‌های اخیر پس از بروز تصادف استفاده از یدک ‌کش ‌ها برای حمل خودروی مصدوم بسیار رایج شده است. به این روش بکسل کردن نیز می گویند. بسیاری از افراد به محض اینکه وسیله نقلیه شان دچار نقص فنی می شود از این راه استفاده می کنند. با بکسل کردن خودروی خود را به نزدیک ترین تعمیرگاه اتومبیل می رسانند.

مزیت های یدک کش نسبت به جرثقیل چیست؟

یدک کش ها نسبت به جرثقیل ها امن تر و مطمئن تر هستند. خودروبرهایی که خودروهای ایرانی را حمل می کنند دارای انواع مختلفی هستند. یدک کش های تکی و تریلی های اتومبیل دو مدل از اصلی ترین ها هستند. طبیعی است که شرکت های تولید خودرو از تریلی های یدک کش بهره می جویند. علت این امر ظرفیت بالاتر این دستگاه است که بین شش تا هشت اتومبیل را در خود جا می دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است
به خودروبر نیاز دارید؟ تماس بگیرید!